tel: 692 333 377

tel: 509 620 909

e-mail: skupautohaus@wp.pl

fotografia 1

FAQ

1. Rozmowa wstępna – pierwszy kontakt

Siedziba naszej firmy mieści się w Poznaniu. Można zgłosić nam chęć sprzedaży swojego samochodu przez telefon lub e-mail. Nasz auto skup ogłasza się również w sieci, a wielu kontrahentów odnajduje nas przez polecenie swoich znajomych, zadowolonych ze współpracy z nami. Dzięki rzetelnemu przedstawieniu stanu pojazdu, jego wieku i przebiegu, możemy szybko (choć wstępnie) dokonać wyceny, nawet bez oględzin.


2. Przybliżona wycena auta na podstawie opisu telefonicznego

Interesują nas pojazdy używane o wartości do 10 tys. złotych. Jeśli na podstawie rocznika, przebiegu, stanu technicznego (czy auto jest sprawne, czy uszkodzone), stopnia skorodowania karoserii i innych informacji przekazanych przez właściciela, samochód może być przez nas odkupiony, przechodzimy do uzgodnienia dogodnego terminu spotkania i oględzin. Nasz skup aut na podstawie przekazanych nam informacji podaje przybliżoną wartość wyceny samochodu.


3. Ustalenie miejsca i czasu dokonania właściwej wyceny pojazdu

Możesz wybrać najwygodniejsze dla siebie miejsce i taką porę, gdy będziemy mogli zająć Ci około pół godziny. Poznań do nie jedyny obszar, na którym działa nasza firma. Obsługujemy całą wielkopolskę Ustalając czas i miejsce spotkania szanujemy to, że nie ma gwarancji nawiązania transakcji, a Ty masz na pewno wiele innych zajęć i następnych zainteresowanych oględzinami pojazdu. Nasz firma AutoHaus ma swoją siedzibę w Poznaniu, ale dojeżdżamy do kontrahentów na obszarze całej Wielkopolski.


4. Analiza dokumentacji auta (karta pojazdu, dowód rejestracyjny itp.)

Odkupujemy również samochody bez aktualnych dokumentów, przeglądu technicznego, itd. Musimy się jednak upewnić, że sprzedający auto jest jego prawowitym właścicielem bądź został upoważniony do dokonania sprzedaży. Dlatego zaznaczamy, że należy zabrać ze sobą dowód rejestracyjny i/lub umowę kupna czy też fakturę. Nie zgadzamy się na zakup pojazdu o niejednoznacznym stanie własności. Nawet w przypadku samochodu rozbitego w wypadku na części, wymagamy starego dowodu rejestracyjnego, gdzie będziemy mogli sprawdzić numery nadwozia oraz silnika.


5. Rozmowa handlowa – negocjacja ceny

Skup aut używanych jest formą handlu, dlatego cena samochodu zazwyczaj podlega pertraktacjom. Wszystko oczywiście z umiarem, gdyż wypłacona przez nas ostatecznie kwota powinna odzwierciedlać realną wartość samochodu bądź też części, jakie można z niego wydobyć. Ustalając cenę, wykazujemy się otwartością, jednak zrozumiałe jest, że w efekcie transakcja musi być dla nas opłacalna. Każda ze stron może wycofać się z kupna-sprzedaży, jeżeli okaże się, że ustalona cena i proponowane warunki nie są zadowalające.


6. Sporządzenie umowy kupna-sprzedaży

Jeśli osiągniemy kompromis w sprawie ceny pojazdu, przejdziemy do spisania umowy, która pozwoli nam rozporządzać zakupionym autem, wyrejestrować go, poddać rozbiórce na części lub złomowaniu. Najczęściej posiadamy przy sobie wzór umowy w kilku egzemplarzach, ale nie stanowi dla nas problemu, aby podpisać umowę według wzoru, jaki dostarczy sprzedający.


7. Zapłata w gotówce!

Dokonujemy płatności na miejscu, gotówką do ręki.


8. Przetransportowanie zakupionego pojazdu

Jeżeli istnieje możliwość poruszania się danym autem po drogach (jest sprawne, posiada wszystkie dokumenty oraz ubezpieczenie OC), sami dojeżdżamy nim na miejsce. W przypadku uszkodzonych samochodów, przewozimy je przy pomocy naszej lawety do Poznania.


Licznik odwiedzin:

lokalny biznes logo profil na facebook

Auto skup AUTOHAUS Folwarczna 30, 61-064 Poznań © 2020

Kopiowanie z tej strony jest surowo zabronione!